پنجشنبه ، 23 آبان ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 71   |  دفعات بازدید : 4024   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

هدف دولت، دسترسی به اهداف اقتصاد مقاومتی، ایجاد توسعه پایدار و اشتغال/ عصر جدید اقتصاد با اصلاح ساختار دولت‌سالارانه

28 ارديبهشت, 1394 17:23
دکتر نهاوندیان: اینکه شرکت‌های بزرگ اقتصادی دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که برای حضور در اقتصاد ایران باید به تحریم‌های خودساخته بی‌اعتنا باشند، نشان‌دهنده قدرت و توانمندی اقتصاد کشورمان و مقاومت ملت ایران است.
هدف دولت، دسترسی به اهداف اقتصاد مقاومتی، ایجاد توسعه پایدار و اشتغال/ عصر جدید اقتصاد با اصلاح ساختار دولت‌سالارانه
دکتر محمد نهاوندیان روز دوشنبه در حاشیه همایش ملی" همدلی و همزبانی، رونق اقتصادی و اشتغال" و در جمع خبرنگاران اظهارداشت: برای تحقق اولویت‌های اقتصاد کشورمان از هر امکانی که در دسترس باشد، در چارچوب مقررات و قوانین باید استفاده کرد،اما بایدکاملاً هوشمندانه شرایطی ایجاد کنیم که سرمایه‌گذاری‌ها به رونق اقتصاد و رفع بیکاری بینجامد.
رییس دفتر رییس‌جمهور در پاسخ به سوالی درباره همکاری دولت با بخش خصوصی، گفت: امروز راه پیش‌روی ما همکاری و تعامل نزدیک بین دولت و بخش خصوصی است، قبل از اینکه به شرایط پس از تحریم برسیم در همین مرحله لازم است انسجام ملی را هر چه بیشتر تقویت کنیم.
دکتر نهاوندیان افزود: انسجام ملی باعث شده که بتوانیم در مذاکرات، گام‌های عزتمندانه‌ای را به جلو برداریم و بایستی انسجام خود را بیش از پیش مستحکم و تقویت کنیم.
رییس دفتر رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: اینکه طرف‌های مذاکره‌کننده حقوق هسته‌ای ملت ایران را به رسمیت شناخته و از رفع موانع تحریم سخن می گویند نتیجه انسجام ملی و نیز پیام‌های مثبت اقتصادی است که در دو سال اخیر با تدبیر و برنامه‌ریزی‌های منسجم از سوی دولت محقق شده است.
دکتر نهاوندیان اضافه کرد: انسجام ملی و پیام‌های مثبت اقتصادی باعث شده که طرف‌های مذاکره به این نتیجه برسند که فشار اقتصادی نمی‌تواند ملت ایران را ناگزیر به پذیرش خواسته‌هایشان بکند و با تأکید بر این دو مؤلفه می‌توان شرایط را برای حصول توافق عزتمندانه که موانع را از پیش پای اقتصاد کشور بردارد، فراهم کرد.
رییس دفتر رییس‌جمهور گفت: در مرحله بعد از توافق آنچه تغییر می‌کند تغییر شرایط است، نه تغییر اهداف. هدف ما توسعه همه‌جانبه و دسترسی به اهداف اقتصاد مقاومتی و ایجاد توسعه پایدار و اشتغال است.
دکتر نهاوندیان گفت: برای عصر جدید در اقتصاد کشورمان لازم است که ساختار اقتصادی و ساختار دولت‌سالارانه و بروکراسی دولتی اصلاح شود و در نقش دولت و بخش خصوصی بازنگری ایجاد شود.
رییس دفتر رییس‌جمهور در پاسخ به سوالی درباره فعالیت مؤسسات مالی و اعتباری، گفت: متأسفانه در گذشته ابهاماتی در قوانین و مقررات وجود داشته و مؤسسات مالی و اعتباری بدون اخذ مجوز لازم از بانک مرکزی صرفاً‌با مجوزهایی از برخی وزارتخانه‌ها و یا نهادها و یا حتی بدون هیچ مجوزی مشغول فعالیت می‌شدند که این موارد مورد بررسی قرار گرفته و بنا بر این شده که انضباط کامل و جامعی در این خصوص اعمال شود و برای بانک مرکزی این اختیار و امکان حاصل شده که به بی‌انضباطی‌های موجود پایان دهند.
دکتر نهاوندیان در پاسخ به سوالی درباره تغییرات احتمالی در ترکیب هیأت دولت تصریح کرد: هیچ تصمیمی در این مورد اتخاذ نشده و آنچه در این مورد گفته شده فرآیند طبیعی ارزیابی است. ارزیابی لازمه تدبیر و امید است و اینکه در هر گام باید دستاوردها مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.
هدف دولت، دسترسی به اهداف اقتصاد مقاومتی، ایجاد توسعه پایدار و اشتغال/ عصر جدید اقتصاد با اصلاح ساختار دولت‌سالارانه
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت