پنجشنبه ، 23 آبان ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 69   |  دفعات بازدید : 4087   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

دكتر نهاونديان در سخنراني قبل از خطبه نماز جمعه ي تهران

14 فروردين, 1394 15:06
طرف مقابل، به جای تهدید به تکریم ملت و رهبری ملت ایران زبان گشوده است/ موفقیت در این مرحله موفقیت گفتمان ملت ایران است
دکتر محمد نهاوندیان که به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران صحبت می کرد، اظهارداشت: راه بلندی را که این ملت در استواری و ایستادگی بر حقوق حق خود در فضای بین المللی پیمود به مرحله ای رسیده است که بداندیشان این ملت دیگر نمی توانند برخی از سخن هایی را که در گذشته در طول این فراینده ۱۳ ساله می زدند، تکرار کنند.
رییس دفتر رییس جمهوری تصریح کرد: موفقیت در این مرحله موفقیت گفتمان ملت ایران است. موفقیتی که حاصل یک ترکیب هوشمندانه از مقاومت قهرمانانه و نرمش قهرمانانه و قهرمانی در اقتصاد مقاومتی و قهرمانی در زبان دیپلماسی است.
دکتر نهاوندیان گفت: موفقیت این رویکرد مثبت ملت ایران این است که با دنیا به طور منطقی و متین سخن گفته است که ما بدنبال یک نتیجه بردبرد هستیم. ما از حقوق خودمان گامی عقب نمی نشینیم اما اگر طرف مقابل هم نگرانی های مشروع و قابل قبولی دارد برای رفع آن نگرانی ها آماده همکاری هستیم.
رییس دفتر رییس جمهوری افزود: پافشاری بر حفظ حقوق به این معنا شد که در این بیانیه ای که دیشب صادر شد طرف مقابل به مرحله پذیرش صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران رسید..
دکتر نهاوندیان با بیان این که طرف مقابل همه تاسیسات هسته ای ایران را در نطنز، اراک و فردو پذیرفت، گفت: همه فعالیت ها چه غنی سازی در نطنز و چه در اراک راکتور پیشرفته آب سنگین و چه فردو ادامه تحقیقات در فیزیک پیشرفته هسته ای براساس این بیانیه مورد اذعان طرف مقابل قرار گرفت.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه،ترکیب هوشمندانه تجلی اقتدار معنوی نظام در منطقه و حضور موثر و تعیین کننده آرمانهای این ملت در وضعیت منطقه، طرف مقابل را ناگزیر به این حقیقت رساند که دیگر مسیر تهدید و تحریم کارساز نیست، گفت: آنچه آنها ادعا می کردند این بود که ما نگران تسلیح هستیم که ایران از آغاز سخنش این بود که بدنبال سلاح هسته ای نیستیم و آنچه آنها بدست آوردند، رسیدن به باوری بود که درحقیقت همان باور ملت ایران است.

نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت