جمعه ، 24 آبان ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 6   |  دفعات بازدید : 5981   |  نظرات : 1 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

تشکيل جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي

19 شهريور, 1392 16:25
دکتر محمد نهاونديان در جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي تصريح کرد: اجراي کامل قانون بهبود فضاي کسب و کار از اولويت‌هاي جدي و اساسي دولت تدبير و اميد است.
تشکيل جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي
رييس دفتر رييس‌جمهور و سرپرست نهاد رياست جمهوري صبح امروز (سه‌شنبه) در جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي برگزاري اين نشست در نخستين ماه آغاز کار دولت جديد را بسيار خجسته توصيف و آن را اميدبخش براي آغاز حرکتي جدي و مستمر دولت براي ايجاد ارتباط دوسويه با بخش خصوصي ارزيابي کرد.

رييس اطاق بازرگاني ايران افزود: اين اقدام دولت نه به عنوان اقدامي مقطعي بلکه به عنوان حرکتي نهادساز در مهندسي اقتصاد کشور است.

دبير شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي تصريح کرد: همراهي بخش خصوصي با دولت به صورت قانوني نهادينه و امروز دولت مي‌تواند در مقابله با چالش‌ها و مشکلات، فعالان اقتصادي را به عنوان ياوران جدي خود در عرصه قلمداد کرده و به آنها اتکاء کند.

رييس اطاق بازرگاني ايران با بيان اين جمله که، شايد در طول تاريخ تأسيس شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي به عنوان نهادي قانوني، هرگز اين ميزان از حضور نمايندگان دولت را شاهد نبوده، گفت: تاريخ شورا دو فصل متمايز در سال نخست تأسيس دارد و در ابتدا حضور بهتري مشاهده مي‌شد.

دکتر نهاونديان افزود: برخي وزراي دولت دهم در شورا شرکت مي‌کردند و وزير اقتصاد نيز به عنوان رييس شورا در اين جلسه حضوري منظم داشت، اما از سال دوم به بعد و همزمان با طرح قانون بهبود مستمر فضاي کسب و کار در مجلس وزرا از حضور در اين جلسات منع شدند.

رييس دفتر رييس‌جمهور ادامه داد: با اين وجود جلسات را به دليل ضرورت، اهميت و مفيد بودن آن برگزار مي‌کرديم تا اينکه در ماه آخر معاونان وزرا نيز حضوري بسيار کمرنگ داشته و به ناچار جلسات متوقف شد.

دکتر نهاونديان با اشاره به حضور نمايندگان دولت، قوه مقننه و قضائيه در کنار نمايندگان بخش خصوصي در افتتاحيه مرحله جديد جلسات شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي، اين حضور را مويد اهتمام جدي دولت تدبير و اميد براي تعامل دو سويه دولت و بخش خصوصي دانست.

رييس دفتر رييس‌جمهور اظهار داشت: رييس جمهور نيز حمايت کامل خود را از راه‌اندازي مجدد جلسات شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي اعلام و خواستار اهتمام جدي اين شورا در اجرايي کردن قوانين به ويژه قانون بهبود فضاي کسب و کار شد.

در اين جلسه، اعضاي حاضر، به بررسي موانع، مشکلات و راهکارهاي همکاري دو جانبه دولت و بخش خصوصي براي مقابله با چالش‌هاي پيش‌رو به ويژه در بخش اقتصاد و برون رفت از اين شرايط فعلي پرداختند.

در جلسه شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي، علاوه بر دکتر محمد نهاونديان رييس دفتر رييس‌جمهور و سرپرست نهاد رياست جمهوري و رييس اطاق بازرگاني، دکتر جهانگيري معاون اول رييس‌جمهور، جمعي از وزرا، نمايندگان قوه مقننه و قضائيه و نمايندگان بخش خصوصي کشور حضور داشتند.
تشکيل جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي
نظرات
امیر
1392 آذر 02 شنبه 02:07 ب.ظ
salam
chera berooz nistid?
biyaym komak?
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت