يکشنبه ، 17 آذر ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 307   |  دفعات بازدید : 475   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

تعیین تکلیف تعاونی‌های وحدت، البرز ایرانیان و افضل طوس از هفته آینده

24 آبان, 1396 17:00
معاون اقتصادی رئیس جمهوری از تعیین تکلیف تعاونی های منحله وحدت، البرز ایرانیان و افضل طوس ظرف یک هفته آینده خبرداد و گفت: با این اقدام به طور حتم ۹۸ درصد مشکل سپرده گذاران این تعاونی های برطرف می شود.
تعیین تکلیف تعاونی‌های وحدت، البرز ایرانیان و افضل طوس از هفته آینده
 «محمد نهاوندیان» روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت درخصوص وضعیت تعاونی های اعتباری افزود: با توجه به نگرانی هایی که برای سپرده گذاران چند تعاونی اعتباری به دلیل ناتوانی در پرداخت سپرده هایشان توسط تعاونی ها ایجاد شده بود، سران سه قوه تصمیم گرفتند کمیته سه نفره ای، این کار را پیگیری کنند.
به گفته وی، این کمیته توسط آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه، غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس و محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری تعیین شدند که قرار است این جلسات هفته ای دوبار تشکیل شود که در طول هفته گذشته برگزار شد.
 کار تعیین تکلیف سپرده گذاران تعاونی های منحله وحدت، البرز ایرانیان و افضل توس با تصمیم شورای پول و اعتبار به ترتیب به موسسه اعتباری ملل، بانک تجارت و بانک آینده سپرده شده است.
وی اظهارداشت: با تصمیم هایی که برای تعاونی منحله فرشتگان اتخاذ شد، همه سپرده گذاران تا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از سپرده های خود را دریافت کردند که به این ترتیب بالای ۹۶ درصد این مشکل حل می شود.
نهاوندیان تصریح کرد: کسانی که سپرده بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در تعاونی فرشتگان داشتند در ابتدا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان را دریافت می کنند و بقیه بدهیشان بررسی و تصمیمی گیری های لازم صورت می گیرد تا مشکل سپرده گذاران این تعاونی نیز حل شود.

 با تعاونی های اعتباری متخلف برخورد جدی می شود 
معاون اقتصادی رئیس جمهوری با تاکید بر این که نباید هیچکس با اهمال، بی انضباطی و عدم انجام وظایف به سرمایه و اعتماد عمومی مردم و اقتصاد ایران لطمه بزند، گفت: در نظر داریم با مسببان این شرایط که نگرانی هایی برای مردم ایجاد کرده اند، برخورد جدی داشته باشیم و این مهم در دستور کار است.

 اعتماد عمومی مردم به سیستم بانکی برقرار است 
نهاوندیان تصریح کرد: به رغم برخی جو سازی های نامناسب علیه سیستم بانکی، اعتماد عمومی به سیستم بانکی برقرار است.
وی اظهار داشت: آمارها نشان می دهد میزان سپرده گذاری در مجموعه سیستم بانکی کشور در حال رشد و افزایش بوده و حتی میزان سپرده های ثابت نیز رشد بیشتری پیدا کرده و این نشان اعتماد عمومی به سیستم بانکی کشور است.
تعیین تکلیف تعاونی‌های وحدت، البرز ایرانیان و افضل طوس از هفته آینده
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت