شنبه ، 25 آبان ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 279   |  دفعات بازدید : 948   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

جلسه ستاد طرح بازآفرینی شهری پایدار استان لرستان

01 مرداد, 1397 18:42
حرکت پرشتاب و گسترده در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری ضروری است - احیای بافت‌های فرسوده یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت دوازدهم است
جلسه ستاد طرح بازآفرینی شهری پایدار استان لرستان
معاون اقتصادی رئیس جمهور لزوم حرکت پرشتاب و گسترده در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری را مورد تأکید قرار داد و خطاب به استاندار لرستان، گفت: استان لرستان لازم است با همت مضاعف و سرعتی بیشتر در مسیر اجرای این طرح مهم گام بردارد و استاندار با احساس اختیار و اقتدار کامل در مورد همه زمین‌های دولتی برای اجرای این طرح تصمیم بگیرد.

دکتر محمد نهاوندیان روز دوشنبه در جلسه ستاد طرح بازآفرینی شهری پایدار استان لرستان، احیاء بافت‌های فرسوده را یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت دوازدهم دانست و گفت: در روند اجرای این طرح دولت مصمم است، هماهنگی‌های لازم را در سطوح کلان انجام داده تا این طرح با سرعت بیشتر اجرایی شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور افزایش تحرک و سرعت در اجرای این طرح را در استان لرستان مورد تأکید قرارداد و گفت: استاندار در روند اجرای این طرح از اختیار و اقتدار کامل برخوردار است و می‌تواند در مورد همه زمین‌های دولتی تصمیم بگیرد. اموال و املاک دولتی متعلق به دولت است و برای هیچ دستگاه خاصی نیست و قانون‌گذار تصمیم گرفته همه این زمین‌‌ها در اختیار اجرای طرح بازآفرینی شهری قرار بگیرد.

دکتر نهاوندیان با تأکید بر اینکه قابل قبول نیست که مردم در اماکن نامناسب و بافت‌های ناکارآمد زندگی کنند، اظهار داشت: امروز تصمیم گرفتیم که با اجرای طرح بازآفرینی شهری آسیب‌پذیری مردم در مقابل حوادث طبیعی بویژه زلزله را از بین ببریم و دولت با همه توان به کمک این طرح آمده است.

وی با تأکید بر تسریع در اجرای طرح بازآفرینی شهری در استان لرستان، گفت: باید ظرف یک ماه همه زمین‌ دولتی که در مجموعه شهری استان وجود دارد، شناسایی و به توسعه‌گرها معرفی شود تا این طرح با سرعت هر چه بیشتر در خدمت مردم قرار بگیرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: قهرمان اجرای این طرح شرکت‌های توسعه‌گر، متولی کار شهرداری‌ها و حامی آن استاندار و بقیه دستگاه‌های دولتی هستند.

دکتر نهاوندیان با تأکید بر انگیزه‌مند کردن بخش خصوصی در اجرای طرح بازآفرینی شهری، گفت: دولت مشوق‌های لازم را برای بخش خصوصی در نظر گرفته و آمادگی دارد، علاوه بر آن مشوق‌ها، مشوق‌های جدیدی را نیز در نظر بگیرد تا روند اجرای آن از سرعت بیشتری برخوردار باشد و در این راستا باید به گونه‌ای تصمیم‌گیری کنیم که اجرای آن برای بخش خصوصی جذاب باشد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تصریح کرد: در اجرای طرح بازآفرینی شهری، جان و عزت مردم و اشتغال ناشی از آن برای دولت از اهمیت بسزایی برخوردار است لذا برای اجرای آن اهتمام جدی وجود دارد.

در این جلسه استاندار لرستان، شهردار خرم‌آباد و تعدادی از اعضای ستاد بازآفرینی شهری استان لرستان گزارشی در خصوص شناسایی از اراضی دولتی و مشکلات موجود در روند اجرای این طرح از جمله تغییر کاربری‌ها و تقویت هماهنگی بین دستگاه‌های دولتی بر روند اجرای این طرح ارایه کردند.

براساس گزارش ارایه شده 4 محله در شهر خرم‌آباد شناسایی شده و برای یکی از محله‌ها که سکونتگاه غیررسمی محسوب می‌شود، تصمیم ابتکاری اتخاذ شده که می‌تواند در زیباسازی فضای شهر خرم‌آباد و آن محله بسیار جالب توجه باشد.

جلسه ستاد طرح بازآفرینی شهری پایدار استان لرستان
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت