جمعه ، 1 آذر ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 190   |  دفعات بازدید : 3823   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

دیدار با حضرت آیت الله العظمی سبحانی

06 شهريور, 1395 16:53
لازم است تمامی ارکان کشور در ایجاد بستر فرهنگی برای ترویج ازدواج آسان‌تر، همت کنند - دولت تلاش داشته تا رشد اقتصادی را از منفی 6.8 با مقاوم‌سازی اقتصاد و اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به مثبت 5 درصد در سال جاری برساند
دیدار با حضرت آیت الله العظمی سبحانی
حضرت آیت‌الله العظمی سبحانی با تقدیر و تشکر از تلاش‌های دولت یازدهم، اظهارداشتند: مجموعه اقداماتی که دولت برای خدمت به مردم و جامعه در حوزه‌های مختلف انجام می‌دهد، رضایت‌بخش و خوشحال‌کننده است.

این مرجع عالیقدر عالم تشیع در دیدار رییس دفتر رییس جمهوری با ایشان، با ابلاغ سلام به رییس‌ جمهوری و سایر مسئولان دولت ، بر ضرورت توجه به سه معضل باقیمانده از سالهای گذشته و نهادینه شده در جامعه، یعنی ازدواج جوانان، کاهش جمعیت و وضعیت حجاب در جامعه  تاکید کردند.

حضرت آیت الله سبحانی گفتند: بر اساس آمار، جمعیت قابل توجهی از جوانان، مجرد بوده و برخی از مشکلات مانع از ازدواج آنان است از این رو دولت و مسئولین لازم است برنامه‌های خود را برای رفع موانع ازدواج جوانان سرعت ببخشند و تمامی ارکان کشور در ایجاد بستر فرهنگی برای ترویج ازدواج آسان‌تر، همت کنند.

این مرجع عالم تشیع با اشاره به روند کاهش جمعیت افزودند: با توجه به کاهش موالید و فرهنگ ترویج شده در سابق مبنی بر تک‌فرزندی و پرهیز از ازدیاد نسل، موضوع کاهش جمعیت در سال‌های آینده می‌تواند به معضل بزرگی تبدیل شود، لذا همه باید در این زمینه برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات مؤثری انجام دهند.

حضرت آیت الله سبحانی با اشاره به وضعیت حجاب در جامعه اشاره کردند و گفتند: حفظ حجاب به عنوان یکی از ارکان اصلی جامعه دینی باید مورد توجه قرار بگیرد و همه مسئولان،‌علما، نخبگان، نویسندگان و رسانه‌ها، لازم است با یک عنایت جمعی به این موضوع بپردازند.

این مرجع عالیقدر تشیع افزودند: معضل حجاب باید با نگاه فرهنگی و اقناع در جامعه مورد توجه قرار بگیرد و مادامی که همه دستگاه‌ها، گروه‌ها و آحاد جامعه به شکل منسجم و دقیق عمل نکنند به مقصود نهایی و مطلوب نخواهیم رسید.

 دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس‌ جمهوری نیز در این دیدار که به مناسبت هفته دولت انجام شد، با ابلاغ سلام رییس جمهوری و مسئولان دولت و ارایه گزارشی جامع از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته، گفت: بزرگترین دستاورد دولت تدبیر و امید که مورد تأیید بزرگان نظام و کشور نیز قرار گرفته، ایجاد آرامش و ثبات در حوزه اقتصاد بوده که از این رهگذر، بستر فعالیت اقتصادی در کشور به نحو مناسبی سامان یافته و امروز بخش خصوصی به دور از التهاب و اضطراب‌های گذشته می‌تواند فعالیت اقتصادی داشته باشد.

رییس دفتر رییس‌ جمهوری با برشمردن شرایط دشوار کشور در سال‌های پیش از آغاز فعالیت دولت یازدهم، افزود: دولت تلاش داشته تا شرایط تورمی، بیکاری و رکود را که در سال‌های گذشته رشد اقتصادی را به منفی 6.8 رسانده بود با مقاوم‌سازی اقتصاد و پیگیری و اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با کمترین اتکا به منابع درآمد نفت، به مثبت 5 درصد در سال جاری برساند.

دکتر نهاوندیان با اشاره به شرایط اقتصادی کشور بعد از رفع تحریم‌ها و اجرایی شدن برجام، گفت: دولت با حفظ استقلال، مبانی و اصول انقلابی نظام و از ره‌آورد تعامل سازنده با کشورهای دیگر، موفق شده شرایط بین‌المللی را به نفع اهداف و مطالبات نظام و کشور نزدیک کند.

رییس دفتر رییس‌جمهوری در این دیدار همچنین دستاوردهای دولت در حوزه‌های مختلف اقتصادی از جمله کشاورزی، حمل و نقل، انرژی، مسکن، بهداشت و درمان را تشریح کرد.

دیدار با حضرت آیت الله العظمی سبحانی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت