يکشنبه ، 17 آذر ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 186   |  دفعات بازدید : 4010   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

دکتر نهاوندیان در دیدار رییس اتاقهای بازرگانی و بورس ترکیه

27 مرداد, 1395 21:03
دولت یازدهم برای تقویت بخش خصوصی اهمیت زیادی قائل است - همکاری اتاقهای بازرگانی ایران و ترکیه قطعا افزایش خواهد یافت
دکتر نهاوندیان در دیدار رییس اتاقهای بازرگانی و بورس ترکیه
رییس دفتر رییس جمهوری با تقدیر از نقش ارزنده بخش خصوصی ترکیه در پیشرفتهای این کشور اظهار داشت: با توجه به رویکرد دولت دکتر روحانی به اهمیت تقویت بخش خصوصی، همکاری بین اتاق های بازرگانی دو کشور در سالهای آتی بهتر و نزدیکتر خواهد بود.

دکتر محمد نهاوندیان در دیدار حصارچیک اوغلو رییس اتحادیه اتاقهای بازرگانی و بورس ترکیه با اشاره به اینکه در رخدادهای اخیر ترکیه تلاش کردیم پیام حمایت ما از دولت و مردم ترکیه به دست آنها برسد، گفت: پیشرفت و ثبات ترکیه به منزله پیشرفت و ثبات ماست.

رییس دفتر رییس جمهوری با ابراز خوشحالی از پیشرفتهای ترکیه در سالهای اخیر ادامه داد: اطمینان دارم که روابط ما در آینده نزدیک تر و قوی تر خواهد شد. در حال حاضر علاوه بر روابط مطلوب دوجانبه که در حال گسترش است، ضرورت دارد در مورد مسایل منطقه ای همکاری بیشتری داشته باشیم و در صدد حل مشکلات منطقه برآییم.

دکتر نهاوندیان با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی طرف ترکیه ای برای تسهیل رفت و آمد در مرزها و همچنین تسهیلات گمرکی تصریح کرد که طرف ایرانی نیز در تلاش است موانع موجود را برطرف کند.

وی با اشاره به برگزاری نشست شورای عالی همکاری ایران و ترکیه ابراز امیدواری کرد که نشست مشابهی نیز بین بخش های خصوصی دو کشور برگزار شود.

حصار چیک اوغلو رییس اتحادیه اتاقهای بازرگانی و بورس ترکیه نیز در این دیدار گفت: ما قدردان حمایت ایران از دولت ترکیه در جریان حوادث اخیر هستیم و در مقابل نیز مردم ترکیه در مورد اقدامات غیرمنصفانه علیه ایران بسیار حساس هستند.

وی افزود: اگر کشورهای منطقه برای حل مشکلات دست به دست هم ندهند، بازیگران دیگری وارد صحنه خواهند شد. ترکیه و ایران نقش کلیدی در منطقه دارند و باید با تکیه بر اتحاد خود اقدامات مشترک صورت دهند.

رییس اتحادیه اتاقهای بازرگانی و بورس ترکیه با تجلیل از تلاشهای دکتر روحانی و دست اندرکاران برجام برای برداشته شدن تحریمها گفت: سرازیر شدن هیئت های خارجی به ایران در یک سال اخیر که به تنهایی با 25 سال گذشته برابری می کند، بیانگر وضعیت مطلوب ایران است که منجر به رشد اقتصادی 4.4 درصد در سه ماهه اول امسال و همچنین کاهش تورم شده است.

وی از علاقمندی جامعه کسب و کار ترکیه به شرکت در پروژه های زیربنایی در ایران خبر داد و گفت: رقم فعالیت های تجاری بین دو کشور به مرز 22 میلیارد دلار رسیده است و در تلاش هستیم این رقم تا هدف دو کشور در تجارت مشترک یعنی 30 میلیارد دلار افزایش یابد.

حصارچیک اوغلو با اشاره به تشکیل کمیته همکاری مشترک بین دو کشور ابراز امیدواری کرد که رفت و آمد بین هیئت های اقتصادی و اتاق های بازرگانی ایران و ترکیه افزایش پیدا کند و بر حضور و نقش کلیدی ایران در نشست آینده مجمع اتاقهای بازرگانی کشورهای اسلامی تاکید کرد.

دکتر نهاوندیان در دیدار رییس اتاقهای بازرگانی و بورس ترکیه
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت