جمعه ، 1 آذر ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 161   |  دفعات بازدید : 4194   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

دکتر نهاوندیان در دیدار وزیر مشاور سرمایه گذاری و تجارت انگلیس

20 اسفند, 1394 21:16
تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری - گسترش همکاری‌ها منوط به اقدام عملی بعد از مذاکرات است
دکتر نهاوندیان در دیدار وزیر مشاور سرمایه گذاری و تجارت انگلیس
رئیس دفتر رئیس جمهوری روز پنجشنبه در ادامه دیدارهای خود در لندن با لرد «فرانسیس مود»، وزیر مشاور سرمایه گذاری و تجارت انگلیس دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دکتر محمد نهاوندیان با تشریح مسیر جدید پیش روی اقتصاد ایران از فرصت‌های اقتصادی ایجاد شده در برنامه‌ریزی‌های پس از برجام دولت ایران، به عنوان موقعیت‌های جدید همکاری یاد کرد و گفت: بعد از برداشته شدن تحریم‌ها که همه از آن متضرر شدند ایران آماده همکاری با تمامی کشورهایی است که بخواهند در آینده روشن اقتصاد ایران مشارکت و سرمایه‌گذاری کنند. 

دکتر نهاوندیان با اشاره به دستورالعمل تجاری تدوین شده در برجام افزود: در توافق انجام شده تمامی حوزه‌های اقتصادی که کشورها علاقمند به همکاری با ایران باشند مشخص است و ایران برای همکاری‌های مشترک با تمام کشورها از مدتها قبل برنامه‌ریزی کرده و سیاست‌های خود رامشخص کرده است.

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به توسعه همکاری با دیگر کشورها که امروز در حال عملیاتی شدن است گفت: اقتصاد ایران ظرفیت گسترده و متنوعی دارد و آمادگی لازم برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در همه حوزه‌ها از امور بانکی گرفته تا سرمایه‌گذاری مشترک در عمده بخش‌ها از جمله انرژی، معادن و خودرو وجود دارد. 

دکتر نهاوندیان در این دیدار با اشاره به فرمایش مقام معطم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان مبنی بر انتظار مردم از عملیاتی شدن گفت‌وگوهای هیات‌های تجاری با ایران افزود: دولت و مردم ایران و بخش خصوصی اقتصاد ایران، گسترش همکاری‌های اقتصادی و توافقات تجاری را منوط به نتیجه‌بخش بودن و عملی شدن مذاکرات انجام گرفته می‌دانند. 

در این دیدار  وزیر مشاور سرمایه گذاری و تجارت انگلیس نیز ضمن ابراز خرسندی از برداشته شدن تحریم‌های ایران و ابراز رضایت از سفرخود به ایران که به توافقات خوبی در حوزه‌های اقتصادی منجر شد گفت: ما همکاری اقتصادی با ایران را به جهت موقعیت ویژه‌ای که دارد بسیار مغتنم می‌دانیم و علاقه‌مندیم در حوزه‌های متنوعی این همکاری‌ها را گسترش دهیم.

لرد فرانسیس مود افزود: انگلیس آمادگی دارد در پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی WTO همکاری‌های لازم را داشته باشد تا در مسیر جدید تعاملات اقتصادی بعد از برجام تعاملات فی‌مابین سرعت و تاثیر و پایداری بیشتری بگیرد.

دکتر نهاوندیان در دیدار وزیر مشاور سرمایه گذاری و تجارت انگلیس
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت