جمعه ، 1 آذر ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 160   |  دفعات بازدید : 3933   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

دکتر نهاوندیان در دیدار ریيس مجمع بانکهای بریتانيا

20 اسفند, 1394 17:44
افق همکاری های اقتصادی با ایران بسيار روشن و مطمئن است - همکاری های بانکی ایران با سایر کشورها به شدت فعال شده است - تاکید مقام انگلیسی بر علاقه مندی و عزم بانکهای کشورش برای همکاری با ایران
دکتر نهاوندیان در دیدار ریيس مجمع بانکهای بریتانيا
ریيس دفتر ریيس جمهوری در دیدار ریيس مجمع بانکهای بریتانيا در لندن، با برشمردن موقعيت ویژه جمهوری اسلامی ایران در کنار فرصتها و برنامه های اقتصادی دولت، تاکید کرد: فرصتهای از دست رفته تعاملات اقتصادی جهان با ایران در دوره کنونی پسابرجام و پساتحریم، قابل احيا شده است.

دکتر "محمد نهاوندیان" در دامه برنامه های خود در لندن، در  دیدار" آنتونی براون" به دستور العمل تجاری تدوین شده در برجام و شفافيت اشاره کرد و گفت: در چارچوب این دستورالعمل، افق همکاری های اقتصادی با ایران بسيار روشن و مطمئن است.

رییس دفتر رییس جمهوری با تشریح برنامه های اقتصادی ایران برای همکاری های بانکی با کشورهای اروپایی و سایر کشورهای جهان افزود: از ماه ها قبل از برداشته شدن تحریمها، دولت سرگرم تدوین سياست هایی برای تسهيل همکاری های اقتصادی در دوران پساتحریم  بود و هم اکنون مجموعه تدوین شده از سياست های اقتصادی، نحوه همکاریهای اقتصادی با دیگر کشورها را ترسيم می کند.

دکتر نهاوندیان افزود: از جمله این برنامه ها، همکاریهای بانکی است که با برداشته شدن تحریمها این زمينه از همکاریهای بانکی بين ایران و سایر کشورها برقرار و فعال تر شده و در حال حاضر، باوجودی که زمان چندانی از اجرایی شدن برجام نمی گذرد همکاری های بانکی ایران با سایر کشورها به شدت گسترش یافته است.

آنتونی براون ریيس مجمع بانکهای بریتانيا نيز در این دیدار  با ابراز خرسندی از رفع تحریم های ایران و بخصوص تحریمها بانکی،از علاقه مندی و عزم بانکهای انگليسی برای همکاری با ایران خبر داد و زمينه های مختلف همکاری های پولی و بانکی بين بانکهای انگليسی و ایرانی را تشریح کرد.

دکتر نهاوندیان در دیدار ریيس مجمع بانکهای بریتانيا
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت