سه شنبه ، 28 آبان ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 148   |  دفعات بازدید : 4063   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

مراسم تقدیر از خانواده‎های شهدای هسته‎ای و دست‎اندرکاران برجام

19 بهمن, 1394 13:09
ملت ما ملت قدرشناسی است که ناسپاسی و قدرناشناسی را برنمی‎تابد - این تقدیر، تقدیر از اشخاص محدودی نیست ، تقدیر از نمادهای مقاومت غیورانه یکایک این ملت است
مراسم تقدیر از خانواده‎های شهدای هسته‎ای و دست‎اندرکاران برجام
سخنرانی دکتر نهاوندیان در مراسم تقدیر از خانواده‎های شهدای هسته‎ای و دست‎اندرکاران برجام :

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ هَذَا كَانَ لَكُمْ جَزَاء وَكَانَ سَعْيُكُم مَّشْكُورًا (سوره انسان ، آیه 22)

امروز در گرامی‏داشت روزهای دهه مبارک فجر برای سنت گرامی تجلیل و قدرشناسی گردهم آمده‎ایم؛ سنت گران قدرشناسی که ما از فرهنگ اسلامی و فرهنگ ایرانی آموخته‎ایم؛ 
آن روز که پیامبر ما فرمود: «فردا من پرچم را به دست کسی خواهم سپرد که او خدا و رسولش را دوست می‎دارد و خدا و رسول هم او را دوست می‎دارند» و فردا این علی (ع) بود که افتخارآفرین فتح خیبر شد ، در وصف او پیامبر گفت: «او مردی است که فرار از میدان مبارزه را نمی‎شناسد.» 

ملت ما ملت قدرشناسی است که خدمت صادقانه و بی ریا و بی تظاهر را می شناسد و ارج می گذارد و ناسپاسی و قدرناشناسی را برنمی تابد. این ملت از میهمان گرانقدرش امام رضا (ع) آموخته است که «مَن لَم یَشکُرِ المُنعِمَ مِنَ المَخلوقینَ لَم یَشکُرِ اللهَ عَزَّوَجَلَّ» کسی که سپاس نعمت را از مخلوق نشناسد سپاس خالق را هم نمی گذارد.

این ملت از زبان حکیم فردوسی در داستان رستم و سهراب برآشفته است که به جای سپاس از خدمات رستم و سهراب، ناسپاسی را در آن روزگار برگزیده بودند. و قرن‎ها به احترام قهرمانان شاهنامه که برای حراست از این آب و خاک برخاسته بودند، به احترام برخاسته است.

این ملت از زبان رهبر بزرگوار انقلاب که مذاکره‎کنندگان هسته‎ای را فرزندان انقلاب خواندند و آنان را امین، غیور ، شجاع و متدین برشمردند خادمان خود را تکریم می‎کند. در واقع این تقدیر، تقدیر از اشخاص محدودی نیست. تقدیر از نمادهای مقاومت غیورانة یکایک این ملت است که در احقاق حق شجاعانه در عرصه‎های دیپلماسی تجلی پیدا کرد و به این پیروزی افتخارآمیز منجر شد.

آن روزی که مردم پرچم تعامل سازنده را به کاروانسالار تدبیر و امید سپردند، آن روز عزم کردند که در میدان منطق و اخلاق و مذاکره ، همچون میدان صبر و تحمل و مقاومت ، پیروز و سرفراز بیرون بیایند.

در جمعی که امروز از دست رئیس‎جمهور محترم مورد تجلیل قرار می‎گیرند، سردارانی از وزارت امور خارجه، از سازمان انرژی اتمی، از وزارت دفاع، از وزارت اطلاعات و از تیم اقتصادی هستند که به عنوان نمادهایی از صدها و هزاران و میلیون‎ها مرد و زنی که در این میدان مقاومت افتخار آفریدند، از دست نمایندة سرافزار ملت ایران این نشان و لوح سپاس را دریافت می‎کنند. 

اما این سخن به فرجام نمی‎رسد مگر با نام درخشان شهدای هسته‎ای و خانوادة صبور این شهدا که در تمام طول این دوران مقاومت در برابر تحریم‎های تحمیلی نماد مقاومت این ملت شدند. خدای بزرگ را سپاس بگوییم و به عنوان شکر نعمت مُنعِم سپاس مردان و زنانی را بگذاریم که در این میدان برای ملت افتخار آفریدند.
متشکرم

مراسم تقدیر از خانواده‎های شهدای هسته‎ای و دست‎اندرکاران برجام
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت