سه شنبه ، 28 آبان ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 147   |  دفعات بازدید : 4116   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

دکتر نهاوندیان در مراسم رونمایی از مجموعه کتب «زندگی و حقوق»

13 بهمن, 1394 00:01
جامعه، اقتصاد و سیاست نیازمند فقاهتی است که برای مشکلات راه حل ارائه دهد - دکتر اسماعیلی به لازمه های زندگی امروز می اندیشد
دکتر نهاوندیان در مراسم رونمایی از مجموعه کتب «زندگی و حقوق»
رییس دفتر رییس جمهوری در آیین تجلیل از خدمات علمی دکتر محسن اسماعیلی و رونمایی از مجموعه شش جلدی "زندگی و حقوق" که توسط ایشان تالیف شده است، تصریح کرد: جامعه، اقتصاد و سیاست امروز ما نیاز به فقاهتی دارد که ناظر به مسایل روز بوده و برای رفع مشکلات راه حل ارائه دهد.
دکتر محمد نهاوندیان، این مراسم را تجلیل از حقوق، فقاهت و دغدغه مندی اجتماعی دانست و اظهارداشت: ما پیوسته نیاز به عالمانی داشته و خواهیم داشت که در عین تقید به روح دین و تسلط بر استخراج احکام از مبانی دینی، ذهنشان نسبت به پدیده های روز بسته نیست.
رییس دفتر رییس جمهوری گفت: دکتر اسماعیلی عزیز گرانمایه ای است که به لازمه های زندگی امروز می اندیشد و زندگی خود را فدای این آرمانها کرده است. این شخصیت متواضع با وجود آنکه در جایگاه مهم، محترم و اثرگذاری همچون عضویت در شورای نگهبان حضور دارد، اما وقتی بحث علمی مطرح می شود همانند یک طلبه و دانشجو، تشنه شنیدن و به دنبال تولید فکر است.
دکتر نهاوندیان افزود: در همنشینی که با دکتر اسماعیلی در یکی از نشست های گفتگوی ادیان داشتم شاهد بودم که ایشان همه لازمه های این دستور قرآنی که باید همه سخنان را بشنویم و بهترین را از میان آنها انتخاب کنیم به نحو احسن در ادب و کلام رعایت می کند. به ایشان تبریک می گویم که در عین خدمت در منصبی حساس، فعالیت علمی را ادامه می دهد.
دکتر نهاوندیان در مراسم رونمایی از مجموعه کتب «زندگی و حقوق»
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت