شنبه ، 30 شهريور ، 1398
جستجو
RSS

اخبار
کد خبر: 136   |  دفعات بازدید : 3861   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

دکتر نهاوندیان در در گفت وگوی تلویزیونی

27 دي, 1394 08:18
دکتر محمد نهاوندیان در گفت و گو با برنامه ی نگاه یک از شبکه یک سیما :
امیدواریم فضای جدیدی را در اقتصاد کشور شاهد باشیم.
 دکتر نهاوندیان در در گفت وگوی تلویزیونی
دکتر محمد نهاوندیان در برنامه نگاه یک صدا و سیما یادآور شد: ایران دو دستاورد بزرگ داشت؛ نخست حفظ صنعت هسته‌ای صلح آمیز هم کل چرخه سوخت و هم در بحث رشد و توسعه و دوم رفع تحریم‌های ظالمانه اقتصادی که بار اضافه‌ای را بر مردم و یک کندی رشد را بر توسعه اقتصادی کشور تحمیل کرده بود.

وی ادامه داد:‌ امیدواریم با برداشته شدن مانع تحریم با سرعت مضاعفی برخی از کاستی‌های گذشته را جبران کنیم.

رییس دفتر رییس‌جمهور با بیان این‌که « هر دولتی در آمریکا روی کار بیاید متعهد به برجام خواهد بود» ادامه داد: هر دولتی نقص عهد کند مسوول همه خسارات ناشی از ان نقض عهد خواهد بود. در روابط بین‌الملل مکانیزم‌هایی برای نقض عهد در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: این توافق تنها بین ایران و پنج بعلاوه یک نیست بلکه به یک قطعنامه در شورای امنیت تبدیل شده است.

وی با بیان این‌که «با نهایی شدن برجام تمام تلاش صهیونیست‌ها در 12 سال گذشته برای ایران‌هراسی از بین می‌رود» ادامه داد: استقبال و شور و شوق سرمایه گذاران خارجی برای ورود به ایران بسیار زیاد است. برخی موسسات مطالعاتی بزرگ ایران را یکی از جذاب‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری معرفی کرده‌اند.

نهاوندیان هم‌چنین خاطرنشان کرد: برخی سازمان‌های بین‌المللی مالی مانند بانک جهانی برای سال جاری رشد بسیار بالایی برای اقتصاد ایران پیش‌بینی کرده‌اند.

رییس دفتر رییس‌جمهور یا تاکید بر این که قرار نیست اقتصاد ایران را با گشایش جدید بدهکار کنیم، ادامه داد: برای هر دلار و یورو باید برنامه داشته باشیم و مطمئن شویم برای اقتصاد کشور سود آور است.

وی با اشاره به این‌که «ظرفیت‌های استفاده نشده در اقتصاد کشورمان زیاد داریم»، ادامه داد: هزینه‌های تحریم بر اقتصاد ما بسیار بیشتر از ده، پانزده درصد است. به محض این‌که محدودیت‌های‌مان برداشته شود و دسترسی به منابع مالی داشته باشیم پروژه‌های سود ده کشور که سال‌هاست متوقف مانده‌اند به بهره‌برداری می‌رسند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: نباید اصل را براین بگذاریم که همه مجرمند مگر این‌که عکسش ثابت شود.باید اصل را بر این بگذاریم که همه ایرانی و درست‌کارند مگر عکسش ثابت شود.

نهاوندیان اظهار کرد: باید برای برداشته شدن تحریم‌ها آثار کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در نظر گرفت. فوری‌ترین اثر برداشته شدن تحریم‌ها در کاسته شدن هزینه‌ها دیده خواهد شد.
 دکتر نهاوندیان در در گفت وگوی تلویزیونی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت